Benvenuti in Italia – nowy lokal MJM w Galerii Piastów

Zjedz obiad jak w słonecznej Italii

Carpaccio z ośmiornicy, zupa rybna i ręcznie przygotowywane makarony – m.in. takich przysmaków można spróbować w restauracji Benvenuti in Italia w legnickiej Galerii Piastów. Lokal otwarty jest od  7 maja. Włoskie potrawy wyczarowane przez mistrza kuchni Zbigniewa Kowalczyka ze świeżych, regionalnych produktów  podbijają już serca gości restauracji.

Benvenuti in Italia to restauracja z typowo włoską kuchnią. Zbigniew Kowalczyk, utytułowany kucharz i szef kuchni Benvenuti: – Bardzo wiele jest miejsc, zarówno pizzerii jak i restauracji, które nazywają się włoskimi, a w rzeczywistości nie mają nic wspólnego z kuchnią prawdziwej Italii. Z naszych potraw zadowolony będzie nawet rodowity Włoch.

Czym wyróżnia się Benvenuti?  – Stawiamy przede wszystkim na najwyższą jakość i świeżość produktów. Wszystkie makarony przygotowywać będziemy ręcznie, w tradycyjny sposób. Nie używamy półproduktów – mówi Zbigniew Kowalczyk.

Poza typowymi pastami można spróbować makaronów w nowej odsłonie (np. spaghetti  z mulami i pomidorami, ravioli z ricottą i szpinakiem). Prawdziwym rarytasem, rzadko dostępnym w Polsce, jest carpaccio z ośmiornicy i risotto ze świeżymi owocami morza.

Nie brakuje też delikatnych, grillowanych mięs (np. jagnięciny, wołowiny), wybornej szynki prosciutto i uwielbianej przez Polaków włoskiej pizzy na cienkim cieście, która swój niepowtarzalny smak zawdzięcza najwyższej jakości składnikom i wyszukanym, dobrze skomponowanym dodatkom, a także wypiekaniu w tradycyjnym piecu.

Od czwartku do niedzieli restauracja zaprasza na świeże ryby i owoce morza. Do wyboru są m.in. łosoś, okoń morski, pstrąg, dorada, flądra i jesiotr. Benvenuti przygotowało również menu dla dzieci.

Przepyszna włoska kuchnia nie byłaby tak kusząca bez obłędnych w smaku deserów. W Benvenuti można spróbować delikatnej panna cotta z musem malinowym, klasycznego tiramisu lub słodkiego tortu z ricotty.  W ofercie restauracji znalazły się  również oryginalne włoskie, białe i czerwone wina.

Benvenuti in Italia – witamy we Włoszech!

 

MJM Group S.A. to cztery marki oferujące najlepsze smaki kuchni z całego świata: Gra Smaków, Benvenuti in Italia, Choice, Road American Restaurant.

Firma powstała w 2011 r i działa do dziś na terenie pięciu miast: Piły, Chojnic, Wrocławia, Świdnicy i Legnicy.
© MJM 2014 | All rights reserved.